Vysokozdvižný vozík průkaz

vysokozdvizne-voziky-40

Vysokozdvižný vozík může řídit pouze osoba, která je starší než 18 roků a která má příslušný řidičský průkaz. To znamená, že za ovládání vysokozdvižného vozíku si nemůže jen tak sednou jakýkoliv pracovník skladu nebo továrny, ale pouze ten, kdo absolvoval příslušné kurzy a získal průkaz na vysokozdvižný vozík.

Vysokozdvižný vozík průkaz – přední strana

Vysokozdvižný vozík průkaz predni strana

Vysokozdvižný vozík průkaz – zadní strana

Vysokozdvižný vozík průkaz zadni strana

Průkaz na vysokozdvižný vozík má podobně jako klasický řidičák na auto několik skupin oprávnění.  Jednotlivé skupiny se rozdělují podle typu vozíku, podle typu pohonu vysokozdvižného vozíku, podle toho jaká je maximální možná přepravovaná hmotnost.

Průkaz na vysokozdvižný vozík může vydávat pouze certifikovaný školitel, který daného zájemce o získání oprávnění k řízení vysokozdvižného vozíku proškolí v rámci kurzu, a nechá ho složit příslušné zkoušky. Testy na vysokozdvižný vozík pak jsou v pravidelných intervalech opakovány.

Vysokozdvižný vozík průkaz obsahuje vždy fotku daného pracovníka, jeho základní osobní údaje (jméno, přímení, datum narození) a dále pak identifikační údaje průkazu – číslo průkazu, číslo oprávnění, datum vydání a kdo průkaz vydal a samozřejmě i příslušná skupina oprávnění, pro jaký typ vysokozdvižného vozíku byl tento průkaz vystaven.


vysokozdvizny-vozik_17